Biuletyn Informacji Publicznej

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie

Deklaracja dostępności

1. Wstęp oraz nazwa podmiotu publicznego

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie (Al. Kraśnicka 100, 20-718 Lublin, tel: 81 537-41-71 - rejestracja, fax: 81 525-80-30, email: szpital@szpital.lublin.pl), zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej: Biuletyn Informacji Publicznej - Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie.

2. Data publikacji i aktualizacji

Data publikacji strony internetowej: 2015-12-03.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-09-21.

3. Dane kontaktowe

W przypadku utrudnień w dostępności strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Jakub Kwapień, e-mail: informatycy@szpital.lublin.pl. Można także zadzwonić na numer telefonu 815374263. Tą samą drogą można złożyć wniosek o udostępnienie informacji niedostępnej oraz skargę na niewystarczające zapewnienie dostępności.

4. Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna  z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 roku o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Ułatwienia na stronie podmiotowej BIP:

  • podwyższony kontrast (kontrastowe tło, elementy graficzne, wyszczególnione elementy nawigacyjne zawierające wyraźny focus w postaci ramki widocznej w trakcie nawigacji za pomocą klawiatury),
  • możliwość powiększenia/pomniejszania wielkości tekstu na stronie,
  • uporządkowana przejrzysta mapa strony,
  • artykuły, sekcje zawierają nagłówki ułatwiające nawigację za pomocą klawiatury,
  • treść artykułów, publikacji dostępna jest z poziomu menu uporządkowanego w postaci hierarchicznej listy, w której każdy element jest aktywnym odnośnikiem do opisywanej pozycji menu, menu dostępne również za pomocą skrótów klawiaturowych,
  • strona internetowa dostosowana do łatwego powiększania z poziomu menu przeglądarki.

5. Data sporządzenia Deklaracji Dostępności oraz metoda przygotowania

Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-12-01. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

6. Informacje na temat procedury

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Szpital zrealizuje żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, niezwłocznie poinformuje o tym wnoszącego żądanie oraz poinformuje o terminie realizacja żądania, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, Szpital zaproponuje alternatywny sposób dostępu do informacji.

7. Skróty klawiaturowe

Wykorzystanie skrótów klawiaturowych ułatwia korzystanie z serwisu. Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

8. Dostępność architektoniczna

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie znajduje się przy al. Kraśnickich 100.
Zewnętrzne drogi komunikacyjne prowadzące do wszystkich budynków przystosowane pod osoby niepełnosprawne. 
Podmiot lecznicy udziela świadczeń zdrowotnych w jednym kompleksie budynków (blok: A, B, C, E, F, G) , połączonych ściśle ze sobą komunikacyjnie stałymi łącznikami.
Przed Budynkiem Głównym w Bloku A znajduje się płatny parking z udostępnionymi 20 miejscami parkingowymi przeznaczonymi dla osób niepełnosprawnych.
Do wejścia głównego prowadzi pochylnia.
Istnieje możliwość bezpośredniego podjechania pod drzwi, bez możliwości dłuższego postoju.
Wejścia Główne wyposażone są w drzwi bez progowe, automatycznie otwierane za pomocą czujnika ruchu.
Wszystkie przestrzenie poziome i pionowe w szpitalu są wolne od barier.
Na wszystkich poziomach znajduje się winda.
Toalety  są częściowo lub całkowicie przystosowane dla osób ze szczególnymi potrzebami.
Budynek jest wyposażony w informacje wizualną przedstawiającą rozmieszczenie pomieszczeń umieszczonych na ścianach i sufitach szpitalnych, jak również informację udzielane są przez pracowników Służby Ochrony Szpitala, który obsługiwany jest całodobowo przy wejściu głównym w Bloku A. 
Na teren budynku można wejść z psem asystującym.
W budynku nie ma pętli indukcyjnej.

9. Obsługa osób z niepełnosprawnościami

10. Informacje dodatkowe

Koordynator do Spraw Dostępności:
mgr Dominika Pakuła
tel.: 81 537 42 72
adres e-mail: dostepnosc@szpital.lublin.pl